Aktualności

Dyplom dla Oddziału Archiwum w Jeleniej Górze od Euroregionu „Nysa”

W piątek 3 marca 2017 r., w sali koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, odbyła się „Gala 25-lecia Euroregionu Neisse-Nisa-Nysa”, który jest najstarszym tego typu stowarzyszeniem nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Otwarcie wystawy archiwalnej w Karpaczu

We wtorek 28 lutego 2017 r., w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu otwarta została wystawa pt. „Schroniska turystyczne Karkonoszy i Gór Izerskich w Polsce i w Czechach”, przygotowana przed rokiem przez Archiwum Państwowe we Wrocławiu oraz archiwa czeskie, przede wszystkim podległe Okręgowemu Archiwum Państwowemu w Litomieřicach. Na 34 planszach przedstawiono na niej dzieje ponad 30 obiektów turystycznych na czesko-polskim pograniczu, od XVII wieku po czasy współczesne. Teksty zostały bogato zilustrowane reprodukcjami starych zdjęć, kart pocztowych, planów budowlanych, odcisków okolicznościowych i pocztowych stempli i pieczęci danych obiektów, a także … kartami dań schroniskowych restauracji i bufetów. Materiał ten w większości pochodził ze zbiorów czeskich i polskich archiwów państwowych.

Promocja książki "Listy Michała Wąsowicza do Witolda Suchodolskiego i inne źródła archiwalne 1945-1954..."

W Archiwum Państwowym we Wrocławiu odbyła się 16 grudnia br. uroczysta promocja książki Listy Michała Wąsowicza do Witolda Suchodolskiego i inne źródła archiwalne 1945-1954. Rzecz o archiwach, archiwistach i archiwaliach na Dolnym Śląsku. Publikacja, przygotowana przez pracowników Grażynę Trzaskowską i Ivo Łaborewicza z okazji 70. rocznicy utworzenia Archiwum, składa się z niepublikowanych dotąd źródeł archiwalnych, które przedstawiają problemy organizacji APWr. w latach 1945-1954.

"Listy Michała Wąsowicza do Witolda Suchodolskiego i inne źródła archiwalne 1945-1954" - nowa publikacja AP we Wrocławiu

16 grudnia o godz. 12.00, w sali wystawowej Archiwum Państwowego przy ul Pomorskiej 2 odbędzie się prezentacja najnowszej książki poświęconej żródłom archiwalnym do powojennej historii archiwistyki na Dolnym Śląsku.

Strony