Gala finałowa II edycji regionalnego konkursu edukacyjnego

W Archiwum Państwowym we Wrocławiu Oddział w Kamieńcu Ząbkowickim odbyła się 20 kwietnia br. gala finałowa II edycji regionalnego konkursu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży „Z rodzinnego archiwum”. Laureatów wyłoniono spośród autorów  51 prac plastycznych i multimedialnych, zakwalifikowanych do ostatniego etapu konkursu. Prace, przedstawiające w interesujący sposób temat historii rodzinnej i genealogii,  zostały wykonane przez uczniów w wieku 6-19 lat z 29 szkół z terenu powiatów kłodzkiego, wałbrzyskiego, świdnickiego, a także z Wałbrzycha i Świdnicy. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych. Patronat honorowy nad konkursem objęli Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych oraz Dolnośląski Kurator Oświaty.

Galę wręczenia nagród poprzedziły warsztaty archiwalne zorganizowane przez pracowników wrocławskiego i kamienieckiego archiwum oraz przedstawicieli Śląskiego Towarzystwa Genealogicznego. Dzieci miały możliwość m.in. uczestniczenia w procesie czerpania papieru, przeprowadzania podstawowych prac konserwatorskich oraz wykonywania odcisków z tłoków pieczętnych, natomiast młodzież  wzięła udział w lekcji archiwalnej oraz zajęciach edukacyjnych dotyczących badań genealogicznych, a także zwiedziła magazyny Archiwum.

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.

Fotogaleria (fot. Ryszard Bacmaga):