Gala finałowa regionalnego konkursu edukacyjnego "Z rodzinnego archiwum"

W Archiwum Państwowym we Wrocławiu Oddział w Kamieńcu Ząbkowickim odbyła się 21 kwietnia br. gala finałowa regionalnego konkursu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży „Z rodzinnego archiwum”. Do ostatniego etapu konkursu zostało zakwalifikowanych 65 prac plastycznych, a także multimedialnych, przedstawiających w interesujący sposób temat historii rodzinnej i genealogii. Prace zostały wykonane przez uczniów w wieku 6-19 lat ze szkół z terenu powiatów kłodzkiego, ząbkowickiego, gminy miejskiej Dzierżoniów, gmin Piława Górna, Strzegom oraz z czeskiego Machova. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych. Patronat honorowy nad konkursem objął Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych.

Galę wręczenia nagród poprzedziły warsztaty archiwalne zorganizowane przez pracowników wrocławskiego i kamienieckiego archiwum. Dzieci miały możliwość m.in. uczestniczenia w procesie czerpania papieru oraz wykonywania odcisków z tłoków pieczętnych, natomiast młodzież  uczyła się pisania i odczytywania pisma niemieckiego (neogotyk), wzięła udział w quizie sprawdzającym wiedzę o archiwach, a także zwiedziła magazyny archiwum.

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.

Fotorelacja z warsztatów i wręczenia nagród (fot. Ryszard Bacmaga)