Aktualności

Dolnośląskie Dni Pionierów Osadnictwa na Ziemiach Odzyskanych

Dolnośląskie Dni Pionierów Osadnictwa na Ziemiach Odzyskanych, których pomysłodawcą był Tadeusz Samborski, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego odbyły się już po raz czwarty. Miejscami tegorocznych obchodów były: Lubomierz, Gaworzyce i Legnica. W Lubomierzu odbyła się 10 maja br. konferencja popularnonaukowa pt. „Szli na Zachód Osadnicy”, którą zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wraz z Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu przy współpracy z Archiwum Państwowym we Wrocławiu Oddział w Bolesławcu, Urzędem Gminy i Miasta w Gryfowie Śląskim i Urzędem Gminy i Miasta w Lubomierzu.

Projekt "Przeszłość Dolnego Śląska we wspomnieniach i archiwaliach" objęty patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018

W 2018 r. tematem „Dni otwartych archiwów” w Archiwum Państwowym we Wrocławiu będzie historia Wrocławskich Zakładów Elektronicznych „ELWRO” w latach 1959–2000. Uroczystość zatytułowana „Przeszłość Dolnego Śląska we wspomnieniach i archiwaliach” została zaplanowana z okazji 70. lecia polskiej informatyki.

Strony