Strona główna » Aktualnosci

„Archiwa Rodzinne Niepodległej” - nowa publikacja Archiwum Państwowego we Wrocławiu.

Wersja do wydrukuPDF version

Szanowni Państwo,

z przyjemnością prezentujemy najnowszą publikację pt. „Archiwa Rodzinne Niepodległej”, w której ukazane zostały historie rodzinne Polaków z pierwszej połowy XX wieku. Jest ona podsumowaniem dotychczasowych działań podjętych w ramach projektu „Archiwa Rodzinne Niepodległej”.

Książka zawiera opisy losów, na pozór zwyczajnych ludzi, czynnie zaangażowanych w walkę o niepodległość oraz budowę państwowości polskiej, nierzadko represjonowanych. Historie o życiu i działalności bohaterów minionego stulecia wzbogacono różnorodnymi materiałami archiwalnymi w postaci: dokumentów, pamiętników, czy fotografii. W prezentowanych zbiorach pamiątek rodzinnych pojawiają się także wątki związane z wybitnymi postaciami historycznymi, takimi jak Marszałek Józef Piłsudski, gen. Felicjan Sławoj Składkowski i gen. Edward Rydz-Śmigły, a także ksiądz Ignacy Jan Skorupka.

Powstanie owej pozycji wydawniczej, nie byłoby możliwe bez szczodrości i zaangażowania osób, które pozytywnie odpowiedziały na apel podjęcia współpracy z Archiwum Państwowym we Wrocławiu. Wszystkim darczyńcom składamy najserdeczniejsze podziękowania.

Zapraszamy do zapoznania się z historiami rodzinnymi naszych bohaterów i życzymy udanej lektury.

Oferujemy Państwu również do pobrania, w formie pliku pdf wspomnianą publikację pod red. dr Małgorzaty Grzybalskiej pt. „Archiwa Rodzinne Niepodległej”.