Strona główna » Aktualnosci

Noc Muzeów 2023 w Archiwum Państwowym we Wrocławiu

Wersja do wydrukuPDF version

Serdecznie zapraszamy na tegoroczną edycję Nocy Muzeów 2023 w Archiwum Państwowym we Wrocławiu. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem wydarzenia.

Plakat promujący wydarzenie Noc Muzeów 2023 w Archiwum Państwowym we Wrocławiu. Fotografie na ciemnym tle z gwiazdami przedstawiają gości wydarzenia. Po lewej mężczyzna w zbroi, po prawej kobieta w sukni. U góry po lewej herb Wrocławia, po środku hol Archiwum, po prawej grupa teatralna.

Data i godzina wydarzenia:

20 maja 2023 godz. 17:00-24:00

Miejsce Wydarzenia:

Archiwum Państwowe we Wrocławiu ul. Pomorska 2, 50-215 Wrocław

 

Program wydarzenia:

17:00-18:30 Jolanta Szczepańska

Wykład i prezentacja Jolanty Szczepańskiej pt. „ Gdzie jest komnata lustrzana. Srebrny skarb z zamku w Łące Prudnickiej. Saga rodu Mettichów i Stilfriedów”

19:00-20:45 Damy i Huzary - grupa Decem Toys

Wystawa „Aleksander Fredro na scenach teatrów dolnośląskich w latach 1945-2015” wraz z pokazem teatralnym wybranych fragmentów sztuki Aleksandra Fredry „Damy i Huzary”. Na scenie wystąpi grupa teatralna Decem Toys prowadzona przez Sylwestra Różyckiego. Grupa Decem Toys jest laureatem wielu teatralnych wyróżnień i nagród.

21:00-22:00 Paweł Babij

Wykład połączony z prezentacją dra Pawła Babija pt. „Mieczem, włócznią i toporem – wielkie i małe bitwy Słowian Połabskich. Uzbrojenie i wyposażenie wojów połabskich”.

22:30-24:00 Zwiedzanie Archiwum

Zwiedzanie Pracowni Konserwacji i Digitalizacji; warsztaty z uzupełniania ubytków oraz pieczęci; pokaz wybranych, oryginalnych materiałów z zasobu Archiwum Państwowego we Wrocławiu.
 


W Archiwum Państwowym we Wrocławiu przez cały wieczór na zwiedzających będzie czekała wystawa wybranych materiałów archiwalnych, której będzie towarzyszył kiermasz książki historycznej.

Obowiązują zapisy e-mailowe: kontakt@ap.wroc.pl w terminie od 10.05. do 18.05.2023.

Plakat promujący wydarzenie Noc Muzeów 2023 w Archiwum Państwowym we Wrocławiu. Fotografie na ciemnym tle z gwiazdami przedstawiają gości wydarzenia. Po lewej mężczyzna w zbroi, po prawej kobieta w sukni. U góry po lewej herb Wrocławia, po środku hol Archiwum, po prawej grupa teatralna. Plakat zawierający dokładny plan wydarzenia. Jasne litery na ciemnym gwiaździstym tle. U góry księżyc.