Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Archiwum w Bolesławcu

Otwarcie oddziału Archiwum Państwowego przy ul Bankowej 6B wzbudziło duże zainteresowanie wśród słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bolesławcu. Rada Słuchaczy UTW zorganizowała dnia 25 listopada br. wycieczkę do tutejszego Archiwum. Słuchacze Uniwersytetu mieli niepowtarzalną okazję wysłuchania interesującego wykładu p. Barbary Grzybek, który przybliżył historię zasobów archiwalnych oraz zwiedzenia wyremontowanego i przystosowanego do aktualnych potrzeb budynku poszkolnego. Akta przechowywane są w sposób perfekcyjny i bardzo nowoczesny. Duże wrażenie na zwiedzających zrobiła stała ekspozycja zasobów usytuowana w sali wystawowo-konferencyjnej z zachowanym sklepieniem barokowym. Prawdziwą perełką jest dokument nadania herbu miastu Lubań z XVI w.

Oprac. Maria Adamowicz - UTW w Bolesławcu

Zdjęcia: Adam Kuchar