Wizyta Ambasadora Republiki Włoskiej we Wrocławiu

W dniu 31 października 2012 r. gościł we Wrocławiu Ambasador Republiki Włoskiej Riccardo Guariglia. Gość złożył wizytę na włoskim cmentarzu wojennym przy ul. Grabiszyńskiej, upamiętniając, w asyście przedstawicieli władz i uczniów szkół wrocławskich, groby ponad 1000 włoskich żołnierzy - ofiar I wojny światowej. Uroczystościom towarzyszyło spotkanie z Ambasadorem, zorganizowane z inicjatywy Moniki Kwiatosz Konsula Honorowego Włoch we Wrocławiu. Uczestniczyli w nim również Konsul Honorowy Francji we Wrocławiu Richard Kepinski, prof. Giovanni Bianco z Uniwersytetu w Bari, Reiner Sachs przedstawiciel Konsulatu Niemiec we Wrocławiu oraz dr Grażyna Trzaskowska kierownik Oddziału III Archiwum Państwowego we Wrocławiu. G. Trzaskowska – autorka książki o tematyce cmentarzy wojennych Wrocławia, przedstawiła Gościowi historię Cmentarza Żołnierzy Włoskich we Wrocławiu.

oprac. dr Grażyna Trzaskowska