Wystawa "Mosty Pomorskie w dokumencie archiwalnym"

Archiwum Państwowe we Wrocławiu włączyło się w uroczyste otwarcie Mostów Pomorskich w dniu 28.01.2023 i zorganizowało wystawę „Mosty Pomorskie w dokumencie archiwalnym”, która była prezentowana w holu Archiwum w godzinach od 9.00 do 17.00.

Na wystawie zaprezentowano oryginały dawnych planów miasta Breslau od 1827 do 1938 r. oraz unikatowe plany i zdjęcia Mostów Pomorskich z lat 1902-1930. Podczas oprowadzania pracownicy Oddziału popularyzacji – kierownik Danuta Płókarz oraz Andrzej Grodziński zapoznali z historią nie tylko mostów, ale także z zasobem i historią Archiwum Wrocławskiego. W ciągu kilku godzin Archiwum odwiedziło kilkaset osób, a najmłodszy uczestnik miał zaledwie kilka miesięcy. Udało się porozmawiać o historii miasta, wymienić legendami i magicznymi historiami. To była dla nas wspaniała lekcja historii!

Relacja filmowa z wydarzenia na naszym kanale YouTube

Materiały promocyjne na stole. Na pierwszym planie kolorowe, papierowe okolicznościowe certyfikaty dla dzieci. Stara mapa Wrocławia z 1890 roku w podświetlonej, szklanej gablocie. Ludzie na ulicy schodzą z mostu i idą w kierunku drzwi wejściowych do Archiwum. Ludzie wchodzą do budynku Archiwum. Ludzie oglądają gabloty z wystawionymi dokumentami w holu Archiwum. Ludzie oglądają gabloty z wystawionymi dokumentami w holu Archiwum. Ludzie oglądają gabloty z wystawionymi dokumentami w holu Archiwum. Stara mapa Wrocławia z 1827 roku w podświetlonej, szklanej gablocie. Rodzina z dwójką dzieci czyta planszę informacyjną o Mostach Pomorskich. Po lewej stronie zdjęcia stoi prawdziwa choinka. Ludzie oglądają gabloty z wystawionymi dokumentami w holu Archiwum. Ludzie oglądają gabloty z wystawionymi dokumentami w holu Archiwum. Ludzie oglądają gabloty z wystawionymi dokumentami w holu Archiwum.

Notatka: Danuta Płókarz

Fotografie i film: Andrzej Grodziński