Strona główna » Aktualnosci

Wznowienie udostępniania materiałów archiwalnych w czytelniach!

Wersja do wydrukuPDF version

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Archiwum Państwowe we Wrocławiu od 17 maja 2021 r. wznawia udostępnianie materiałów archiwalnych w czytelniach.

We Wrocławiu oraz Oddziałach w: Bolesławcu, Jeleniej Górze, Kamieńcu Ząbkowickim i Legnicy. Czytelnie będą otwarte od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 15.00.

Jednocześnie podkreślamy, że w czasie trwania stanu epidemii obowiązują szczególne zasady obsługi klientów, mające na celu zachowanie warunków bezpieczeństwa, a także nowe zasady udostępniania materiałów archiwalnych w czytelniach.

Należy bezwzględnie przestrzegać zasad reżimu sanitarnego m.in. zajęcia wskazanego miejsca, używania płynów odkażających, zachowania odstępów i noszenia maseczek.

Ponadto obowiązuje ograniczenie liczby użytkowników, którzy mogą jednocześnie przebywać w czytelniach:

  • czytelnia Archiwum Państwowego we Wrocławiu – 4 osoby,
  • czytelnia Oddziału w Bolesławcu – 1 osoba,
  • czytelnia Oddziału w Jeleniej Górze – 3 osoby,
  • czytelnia Oddziału w Kamieńcu Ząbkowickim – 2 osoby,
  • czytelnia Oddziału w Legnicy – 1 osoba.

W celu dokonania rezerwacji miejsc w wybranym dniu prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z wybraną czytelnią  -  szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Udostępnianie, podpunkt - Rezerwacja miejsc w czytelniach.

Ponadto informujemy, że Archiwum będzie realizowało zamówienia na udostępniane jednostki (rewersy) przesłane wyłącznie w formie rewersu elektronicznego dostępnego na stronie internetowej Archiwum lub rewersu dostępnego przy rezerwacji wizyt i składaniu zamówień na portalu szukajwarchiwach.gov.pl.

Pomieszczenie ze stołami oraz krzesłami