Aktualności

Dr Paweł Pietrzyk Naczelnym Dyrektorem Archiwów Państwowych

Wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński wręczył w środę dr. Pawłowi Pietrzykowi powołanie na stanowisko Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych. Paweł Pietrzyk – z wykształcenia historyk i archiwista – od ponad 20 lat zawodowo związany jest z Archiwami Państwowymi. Dr Pietrzyk jest również autorem kilkunastu opracowań z zakresu archiwistyki i historii.

Odszedł dr Dariusz Bednarek

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że w dniu 8 stycznia 2019 r. zmarł dr Dariusz Bednarek, starszy kustosz, specjalista na stanowisku do spraw komputeryzacji i informatyki archiwalnej. Zatrudniony w Archiwum Państwowym we Wrocławiu od 16 października 1986 r. Był wytrawnym archiwistą, teoretykiem archiwalnym.

Ludzie i ich losy w świetle źródeł Archiwum Państwowego we Wrocławiu

13 października 2018 r. w Archiwum Państwowym we Wrocławiu odbył się wykład dr Grażyny Trzaskowskiej pt. „Ludzie i ich losy w świetle źródeł Archiwum Państwowego we Wrocławiu”, zorganizowany przez Śląskie Towarzystwo Genealogiczne dla osób zainteresowanych poszukiwaniami dokumentów rodzinnych. Było to już kolejne spotkanie w ramach projektu ŚTG „Tożsamość miasta i odcienie niepodległości”, realizowanego przy wsparciu finansowym Gminy Wrocław.

Strony