Znamy zwycięzców konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”!

Szanowni Państwo,Prosta pomarańczowo-biała grafika z napisem "Wyniki konkursu"

Archiwum Państwowe we Wrocławiu informuje, że znamy zwycięzców konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”.

Wśród laureatów znalazło się aż dwoje młodych ludzi z Dolnego Śląska! Pierwsze miejsce zajął Jakub Boratyn, natomiast trzecie Marianna Konieczna.

Serdecznie gratulujemy!

Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem odkrywali przeszłość swojej rodziny. Przygotowane przez nich prace konkursowe były niezwykle kreatywne, a do ich opracowania wykorzystali stare fotografie, dokumenty, rodzinne pamiątki oraz materiały przechowywane w Archiwach Państwowych.

Konkurs był dobrą okazją do rodzinnych spotkań w większym gronie, odnowienia kontaktów z dalszymi członkami rodziny, czy odnalezienia nowych. Młodzi ludzie zdobyli oraz zastosowali w praktyce wiedzę z zakresu genealogii. Dodatkowo odkryli tajemnice, jakie skrywały ich domowe archiwa, dzięki temu poznali historie swoich przodków.

Pragniemy podziękować wszystkim uczniom, którzy przesłali prace konkursowe. Ponadto ich rodzicom, opiekunom oraz nauczycielom czuwającym nad całym procesem tworzenia drzew genealogicznych.

Konkurs został zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Archiwa Państwowe we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.