Archiwa rodzinne - punkt konsultacyjny

Wersja do wydrukuPDF version

Szanowni Państwo,

jeśli chcieliby Państwo uzyskać poradę jak tworzyć i dbać o archiwum rodzinne lub też zastanawiają się Państwo nad przekazaniem dokumentów dotyczących historii Państwa rodziny do archiwum państwowego, aby służyły historykom, a może znaleźli Państwo dokumenty, które Państwa zdaniem posiadają wartość historyczną i zasługują na trwałe zachowanie, prosimy o kontakt z nami pod numerem telefonu +48 71  328 81 01 wew. 38 bądź przesłanie korespondencji na adres e-mail: dsokolowska@ap.wroc.pl lub na adres: Archiwum Państwowe we Wrocławiu ul. Pomorska 2, 50–215 Wrocław.

Zapraszamy także na stronę Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych poświęconą archiwom rodzinnym.

W nawiązaniu do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Archiwa Rodzinne. Zostań rodzinnym archiwistą”, Archiwum Państwowe we Wrocławiu udostępnia Państwu platformę, na której Państwa ważne dokumenty, takie jak fotografie, świadectwa, metryki, listy, dyplomy, które do tej pory zalegały w rodzinnych albumach, szafach i szufladach, mają obecnie szansę ujrzeć światło dzienne. Jeśli macie Państwo potrzebę i ochotę opowiedzieć swoje ciekawe, rodzinne historie, zapraszamy do podzielenia się nimi. Być może w ten sposób nawiążecie Państwo kontakty z nieznanymi do tej pory członkami rodziny  i wymienicie, czy też uzupełnicie ważne dokumenty rodzinne. W przypadku zainteresowania naszą platformą i chęcią publikacji na niej dokumentów i historii własnej rodziny lub też prezentacji swojej kolekcji, prosimy o kontakt z Archiwum (Dorota Sokołowska, tel. 71 328 81 01 wew. 38, e-mail: dsokolowska@ap.wroc.pl ). Serdecznie zapraszamy.

Rozpoczynając tę cenną akcję, pragniemy zaprezentować Państwu niezwykle ciekawą historię rodzinną Pana Adama Trzcińskiego z Sieniawki, koło Dzierżoniowa, wyróżnionego w ogólnopolskim konkursie „Zostań rodzinnym archiwistą”, zorganizowanym pod patronatem Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych w Warszawie i Programu I Polskiego Radia.