Wystawa "Oblicza Reformacji w dokumencie"

W miniony czwartek, tj. 7 grudnia br. w Archiwum Państwowym we Wrocławiu odbyła się sesja międzynarodowej konferencji naukowej w ramach platformy Refo500, zatytułowana Reformacja: między ideą a realizacją – aspekty śląskie, polskie, europejskie, zorganizowanej przez Uniwersytet Wrocławski i Archiwum Państwowe we Wrocławiu,  z udziałem badaczy z Polski, Czech, Niemiec i Norwegii.

Konferencja naukowa "Reformacja: między ideą a realizacją - aspekty śląskie, polskie, europejskie"

W dniach 7–8 grudnia 2017 r. odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. Reformacja: między ideą a realizacją – aspekty śląskie, polskie, europejskie organizowana przez Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Archiwum Państwowe we Wrocławiu w związku z przypadającą w bieżącym roku 500. rocznicą wystąpienia Marcina Lutra

Wystawa pt. "Mapy Gór Izerskich" w Jeleniej Górze

W poniedziałek dnia 27 listopada 2017 r. w salach Archiwum Państwowego we Wrocławiu Oddział w Jeleniej Górze odbył się wernisaż czesko-polskiej wystawy pt. „Mapy Gór Izerskich / Mapy Jizerských hor”, przygotowanej przez Severočeské muzeum w Libercu oraz gospodarza. Na spotkanie przybyło blisko 40 osób zainteresowanych nie tylko przeszłością najdalej na zachód wysuniętego pasma polskich gór, ale swoistą tajemnicą, jaką kryją niemal wszystkie dzieła kartograficzne.

"Polskie komputery rodziły się w ELWRO we Wrocławiu" - książka o historii zakładów ELWRO

16 listopada 2017 r. w Archiwum Państwowym we Wrocławiu odbyła się uroczysta promocja książki Polskie komputery rodziły się w Elwro we Wrocławiu. Rola Wrocławskich Zakładów Elektronicznych ELWRO w rozwoju informatyki w Polsce. Publikacja autorstwa Barbary Maćkowiak, Andrzeja Myszkiera, Bogdana Safadera – byłych pracowników ELWRO, została wydana pod redakcją Grażyny Trzaskowskiej przez Archiwum Państwowe we Wrocławiu.