Szanowni Państwo,

dnia 10 czerwca 2022 r. odbyły się uroczystości z okazji 30. rocznicy istnienia w sieci archiwalnej Archiwum Państwowego we Wrocławiu Oddział w Kamieńcu Ząbkowickim.

Zebranych gości przywitał Dyrektor Archiwum Państwowego we Wrocławiu - dr Janusz Gołaszewski wraz z Kierownikiem Oddziału w Kamieńcu Ząbkowickim – Gabrielem Widuchem. Kurator wystawy - Łukasz Pintal przybliżył historię Oddziału oraz materiały prezentowane w ramach wystawy ,,30-lecie Archiwum Państwowego we Wrocławiu Oddział w Kamieńcu Ząbkowickim 1992 - 2022”. Gabriel Widuch przedstawił biografię śp. Krystyny Drożdż, a Dyrektor – dr Janusz Gołaszewski odsłonił tablicę pamiątkową, nadając Sali wystawienniczo – konferencyjnej Archiwum Państwowego we Wrocławiu Oddział w Kamieńcu Ząbkowickim imię Krystyny Drożdż. Uroczystość uświetnił występ artystyczny w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim, zaproszeni goście mogli skosztować okolicznościowego tortu.

Wystawę można obejrzeć w siedzibie Oddziału w Kamieńcu Ząbkowickim do 31 sierpnia 2022 r.

Prezentacja wirtualna dotycząca Oddziału (pdf, 1.2 Mb).

Uroczystość swoją obecnością uświetnili:

• pani dr hab. Lucyna Harc - Zastępca Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych,
  • pan dr Janusz Gołaszewski - Dyrektor Archiwum Państwowego we Wrocławiu,
  • pan Maciej Awiżeń - Starosta Kłodzki,
  • pan Waldemar Wieja - Wicestarosta Ząbkowicki,
  • pan Marcin Czerniec - Burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego,
  • pani Bernadeta Chodasewicz - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Kamieńcu Ząbkowickim,
  • pani Grażyna Orczyk - Burmistrz Złotego Stoku,
  • pan dr Mariusz Szpilarewicz - Burmistrz Ziębic,
  • pan Paweł Gancarz - Wójt Gminy Stoszowice,
  • pan Damian Cieślik - Przewodniczący Rady Gminy Ciepłowody,
  • pani Justyna Giryn - Sekretarz Gminy w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich,
  • ksiądz Wojciech Zmysłowski - Dziekan dekanatu Kamieniec Ząbkowicki,
  • ksiądz kanonik Wojciech Jarosław Dąbrowski - Dziekan dekanatu Polanica-Zdrój,
  • ksiądz prałat Rafał Kozłowski - Dziekan dekanatu Świdnica - Zachód,
  • pan dr Józef Drozd - Dyrektor Senior Archiwum Państwowego we Wrocławiu,
  • pani Bożena Kołodziej - Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim,
  • pani Emilia Dziewiecka - adiunkt muzealny Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju,
  • pani Elżbieta Szumska - właścicielka przedsiębiorstwa Usługi Turystyczne „AURUM” - Kopalnia Złota w Złotym Stoku,
  • pan Ryszard Wiszniewski - Wiceprezes Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Kamienieckiej,
  • pan Remigiusz Kazimierczak - Zastępca Dyrektora Archiwum Państwowego we Wrocławiu,
  • pani Agnieszka Tabin - Główna Księgowa Archiwum Państwowego we Wrocławiu,
  • pani Dorota Żygadło - Kierownik Oddziału I Archiwum Państwowego we Wrocławiu,
  • pan Jan Drozd - Kierownik Oddziału II Archiwum Państwowego we Wrocławiu,
  • pani dr Grażyna Trzaskowska - Kierownik Oddziału III Archiwum Państwowego we Wrocławiu,
  • pani Danuta Płókarz - Kierownik Oddziału IV Archiwum Państwowego we Wrocławiu,
  • pani Beata Kajzer-Pasternak - Starszy kustosz w Oddziale V Archiwum Państwowego we Wrocławiu,
  • pan dr Adam Baniecki - Kierownik Oddziału w Bolesławcu Archiwum Państwowego we Wrocławiu,
  • pan Ivo Łaborewicz - Kierownik Oddziału w Jeleniej Górze Archiwum Państwowego we Wrocławiu,
  • pani Edyta Łaborewicz - Kierownik Oddziału w Legnicy Archiwum Państwowego we Wrocławiu,
  • pan Stanisław Szczygieł - Kierownik Działu Administracyjno-Gospodarczego Archiwum Państwowego we Wrocławiu,
  • pan Ryszard Bacmaga - Kierownik Pracowni Konserwatorskiej, Digitalizacji i Reprografii Archiwum Państwowego we Wrocławiu,
  • pani Krystyna Wilczyńska - Ekspert ds. Konserwacji Archiwaliów Archiwum Państwowego we Wrocławiu,
  • pani Bogusława Horbań - Starszy Specjalista ds. Kadr Archiwum Państwowego we Wrocławiu,
  • pan Dominik Czarnecki - Kustosz ds. Komputeryzacji i Informatyki Archiwalnej Archiwum Państwowego we Wrocławiu,
  • pani Ewa Adamczyk - Radca prawny Archiwum Państwowego we Wrocławiu,
  • pani Anna Zabawa - emerytowany pracownik Oddziału w Kamieńcu Ząbkowickim.

Grupa kobiet i mężczyzn pozuje do wspólnego zdjęcia w sali wystawowej Archiwum. Uczestnicy wydarzenia siedzą na sali wystawowej i słuchają wykładu. Siedzące kobiety i mężczyźni na sali wystawowej. Kobieta i trzech mężczyzn podczas składania gratulacji. Grupa kobiet i mężczyzn podczas podziękowań. Grupa dzieci podczas wykonywania utworu. Tort w kształcie czerwonej pieczęci. Kobieta i trzech mężczyzn. Mężczyzna kroi okolicznościowy tort. Grupa kobiet i mężczyzn pozuje do wspólnego zdjęcia w sali wystawowej Archiwum.

Fot. Joanna Niwińska

Listy gratulacyjne i podziękowania

List gratulacyjny od Towarzystwa Miłośników Ziemi Kamienieckiej. Podziękowanie od Burmistrza Ziębic. Podziękowanie od Burmistrza Ziębic. List gratulacyjny od Wójta Gminy Ciepłowody. List gratulacyjny od Starosty Kłodzkiego. List gratulacyjny od Starosty Kłodzkiego. List gratulacyjny od Burmistrza Ząbkowic Śląskich. List gratulacyjny od Wójta Gminy Stoszowice. List gratulacyjny od Dyrektora Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju. List gratulacyjny od Burmistrza Złotego Stoku. List gratulacyjny od Burmistrza Kamieńca Ząbkowickiego.