Warsztaty archiwalne dla słuchaczy Policealnego Studium Zawodowego

W dniu 16 listopada 2022 r. w siedzibie Archiwum Państwowego we Wrocławiu odbyło się spotkanie na temat zasobów Archiwum wrocławskiego.

W spotkaniu uczestniczyli słuchacze III semestru Policealnego Studium Zawodowego-kierunek technik archiwista. W spotkaniu wzięła udział również Celine Skrippek, studentka z Fachhochschule Potsdam, odbywająca praktykę archiwalną w Archiwum Państwowym we Wrocławiu. Przybyłych gości przywitała Danuta Płókarz- kierownik Oddziału IV-ewidencji, informacji i udostępniania, która przybliżyła historię instytucji, jej strukturę organizacyjną oraz zasady korzystania z archiwaliów. Następnie Celine Skrippek opowiedziała o swoich doświadczeniach związanych z praktykami w polskim i niemieckim archiwum. Nie zabrakło ciekawych pytań, dyskusji i refleksji, dotyczących zawodu archiwisty oraz społecznej roli archiwów.

Na zakończenie tradycyjnie goście wpisali się do pamiątkowego rotulusa!

Kobieta w żółtym swetrze i w okularach oraz kobieta w ciemnoniebieskiej marynarce i w okularach siedzą przy stole i oglądają starą księgę. Kobiety prowadzące wykład rozmawiają ze sobą przy tablicy. Młodsza kobieta po prawej siedzi za stołem. Młoda kobieta nachyla się do stołu i podpisuje się długopisem na pamiątkowym pergaminie. Za nią stoją w kolejce pozostali młodzi ludzie. Ośmioro kobiet i mężczyzn stoją w sali konferencyjnej i pozują do zdjęcia.

Fot. Iga Farnholz