Wizyta studentów z Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego w Archiwum Państwowym we Wrocławiu

W dniu 27.01.2023 gościliśmy w naszym Archiwum studentów z Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego.

Słuchacze pod opieką dr Magdaleny-Przysiężnej Pizarskiej zostali przywitani przez Danutę Płókarz - kierownika Oddziału popularyzacji oraz Andrzeja Grodzińskiego. Część grupy uczestniczyła w zajęciach również w formie on-line. Po krótkiej prezentacji historii wrocławskiego Archiwum studenci jako pierwsi mieli okazję zapoznać się z wystawą "Mosty Pomorskie w dokumencie archiwalnym" przygotowaną z okazji otwarcia Mostów Pomorskich 28.01.2023 r. Punktem wieńczącym wizytę była możliwość zobaczenia jednego z na co dzień niedostępnych magazynów archiwalnych pod czujnym okiem Elżbiety Galik - starszego Kustosza, która podzieliła się wieloma ciekawymi historiami dotyczącymi pracy archiwisty jak również przybliżyła zasób wrocławskiego Archiwum. Z pewnością ta część wizyty pozostanie na długo w pamięci uczestników spotkania.

Notatka i fotografie: Andrzej Grodziński