Wizyta studentów z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego

W dniach 21-22 listopada 2022 r. w siedzibie Archiwum Państwowego we Wrocławiu zostały przeprowadzone zajęcia archiwalne dla studentów z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

W spotkaniu uczestniczyli studenci uczęszczający na warsztaty z zakresu metodyki mikrograficznych badań historycznych, którzy odwiedzili naszą instytucję pod opieką prof. Elżbiety Kaszuby. Zajęcia przeprowadziła Danuta Płókarz, kierownik Oddziału IV- ewidencji, informacji, udostępniania. Podczas spotkania studenci zostali zapoznani z historią Archiwum, zasobem oraz sposobem korzystania z materiałów archiwalnych. Prelekcji towarzyszył pokaz multimedialny oraz pokaz wybranych oryginalnych archiwaliów. W spotkaniu wziął udział również pracownik czytelni Andrzej Grodziński, który zapoznał studentów z zasadami korzystania z tradycyjnych inwentarzy papierowych.

Młody mężczyzna i kobieta siedzą przy stole i oglądają starą księgę. Młodzi ludzie siedzą przy długim stole nakrytym zielonym obrusem w sali konferencyjnej i patrzą w stronę kobiety prowadzącej wykład i prezentację multimedialną. Dwie młode kobiety siedzą przy stole i oglądają księgę. Młodzi ludzie siedzą przy długim stole nakrytym zielonym obrusem w sali konferencyjnej. Patrzą w stronę kobiety prowadzącej wykład i prezentację multimedialną i podnoszą ręce w celu zadania pytań. Siedemnastu mężczyzn i kobiet wraz z opiekunami grupy pozują do fotografii grupowej.

Fot. Iga Farnholz