#Feriezkulturą-warsztaty w bolesławieckim Oddziale Archiwum

W ramach programu Ferie z kulturą dnia 04.02.2022 roku Archiwum Państwowe we Wrocławiu Oddział w Bolesławcu odwiedziła najstarsza grupa dzieci z Przedszkola Niepublicznego Kraina Marzeń w Bolesławcu.

Warsztaty archiwalne pt.: Młody genealog poprowadziła starsza archiwistka Olga Hałat. Uczestnicy poznali metody prowadzenia badań genealogicznych oraz sposoby przechowywania pamiątek rodzinnych. Dzieci aktywnie opowiadały o swoich pamiątkach rodzinnych a następnie przystąpiły do przygotowania własnych drzew genealogicznych. Na zakończenie prowadząca warsztaty oprowadziła uczestników po magazynach oraz zaprezentowała przykładowe materiały archiwalne przechowywane w zasobie bolesławieckiego oddziału.

Rysujący chłopiec. Grupa dzieci oraz dwie kobiety. Dzieci siedzą przy długim stole i rysują drzewa. Kobiety stoją i nadzorują prace dzieci. Grupa dzieci i kobieta. Siedzą przy stole i wykonują rysunki. Grupa dzieci trzymająca swoje prace.  Dzieci oraz kobieta oglądający archiwalia.  Dzieci oraz kobieta oglądający archiwalia.  Dzieci stojące przed regałami archiwalnymi w magazynie.  Dzieci oraz kobiety oglądający archiwalia.

Prowadzenie wydarzenia, tekst i zdjęcia Olga Hałat