Maria Sembrat (*9.06.1957 +14.06.2023)

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że 14 czerwca 2023 r., w wieku 66 lat, zmarła nasza Koleżanka Maria Sembrat (9.06.1957-14.06.2023), archiwista, pracownik Archiwum Państwowego we Wrocławiu Oddział w Legnicy w latach 1979-2019, długoletni członek Stowarzyszenia Archiwistów Polskich.

Ceniona z uwagi na zawodowe doświadczenie, szanowana jako koleżanka, życzliwa dla klientów i użytkowników. Była zawsze gotowa do współpracy i pomocy, nawet w najtrudniejszych, fizycznych pracach. Jako osoba obdarzona zdolnościami plastycznymi, zajmowała się aranżacją organizowanych w Oddziale wystaw.

Pani Marysia była z nami „od zawsze”. Nikt z jej legnickich współpracowników nie pamięta już czasów, kiedy nie było Jej w Archiwum. Żywiołowa, zaangażowana w pracę, przejmująca się niepowodzeniami koleżanek i kolegów, ciesząca się ich sukcesami, dopytująca się o kolejne „archiwalne” dzieci…Już nikt nie przyniesie czereśniowych konfitur.

Bolejemy nad Jej śmiercią. Będzie nam Jej brakować.

Współpracownicy

Kobieta w średnim wieku. Ma ciemne włosy, okulary oraz jasny płaszcz.