Międzynarodowa konferencja archiwalna w Bad Kissingen

W dniach 28-30 listopada 2013 r. w Bad Kissingen (Niemcy) miała miejsce międzynarodowa konferencja „Viertes Mitteleuropäisches Archivars- und Archivarinnentreffen aus Einrichtungen mit Quellensammlungen zur deutschen Geschichte im östlichen Europa”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele z Węgier, Rumunii, Czech, Mołdawii, Polski i Niemiec. Stronę polską reprezentowali Janusz Gołaszewski i Remigiusz Kazimierczak z Archiwum Państwowego we Wrocławiu. Uczestnikami spotkania byli archiwiści, bibliotekarze oraz pracownicy wyższych uczelni. Konferencja odbywa w tym pięknym bawarskim kurorcie cyklicznie, tegoroczna – po raz czwarty. Wspólna dla wszystkich spotkań jest tematyka, związana z historią Niemców w Europie Środkowej. Archiwiści wrocławscy w swoim wystąpieniu przybliżyli uczestnikom dzieje i zasób Archiwum Państwowego we Wrocławiu, ze szczególnym uwzględnieniem materiałów dotyczących dziejów Niemiec na Śląsku.

Oprac. i zdjęcia: dr Janusz Gołaszewski

Spotkanie otworzył Gustav Binder z Akademie-Mitteleuropa w Bad Kissingen.  Prezentacja Archiwum Państwowego we Wrocławiu  Tatiana Scerbacowa z Uniwersytetu w Balti (Mołdawia) podczas wystąpienia Pamiątkowe zdjęcie uczestników konferencji.