Międzynarodowy Dzień Archiwów 2018 we Wrocławiu i Jeleniej Górze

Archiwum Państwowe we Wrocławiu zaprasza do uczestniczenia w tegorocznych obchodach Międzynarodowego Dnia Archiwów.

W piątek 8 czerwca o godzinie 11.00 rozpocznie się w sali wystawowej wrocławskiego Archiwum przy ul. Pomorskiej 2 spotkanie pt. "Przeszłość Dolnego Śląska we wspomnieniach i fotografiach", poświęcone historii Wrocławskich Zakładów Elektronicznych ELWRO. Uroczystość została przygotowana we współpracy z grupą byłych pracowników WZE ELWRO z okazji 70-lecia polskiej informatyki. Jubileusz będzie okazją do prezentacji różnych form źródeł historycznych związanych z WZE „ELWRO”. Obok części wspomnieniowej (Oral history), w której przedstawiciele dawnej załogi podzielą się własnymi refleksjami, odbędzie się multimedialny pokaz Ludzie ELWRO, przedstawiający sylwetki najbardziej zasłużonych osób. Tym wydarzeniom towarzyszyć będzie wystawa materiałów archiwalnych ELWRO z zasobu Archiwum Państwowego we Wrocławiu. Inicjatywa adresowana jest do wszystkich znawców i sympatyków elektroniki i informatyki, a zwłaszcza do młodzieży szkolnej i studentów.

Oddział w Jeleniej Górze zaprasza do odwiedzenia swojej siedziby przy ul. płk. W. Kazimierskiego 3 w dniu 8 czerwca w godz. 9:00-15:00. W programie przygotowanym dla wszystkich miłośników historii i archiwistyki zaplanowano m.in.:

• zwiedzanie z przewodnikiem wystawy pt. „Cyfrowy model Jeleniej Góry w XVIII w. i wybrana ikonografia miasta” (godz. 9:30, 10:30, 13:30, 15:00);
  • punkt konsultacyjny dla genealogów i archiwistów zakładowych
  • zwiedzanie magazynów archiwalnych (godz. 10:00, 12:00 i 14:00)
  • prelekcja nt. „Jak korzystać i co można znaleźć w archiwalnych bazach danych w Internecie” (godz. 11:00, 13:00 i 14:30);
  •  warsztaty nt. „Retrokonwersja w archiwach państwowych - spróbuj swych sił z inwentarzem” (godz. 11:30-13:00).

Prosty plakat informacyjny.