Rozprawa doktorska Pana Ivo Łaborewicza kierownika Oddziału Archiwum w Jeleniej Górze

Archiwum Państwowe we Wrocławiu rośnie w siłę!

W środę (10.01. br.) w siedzibie Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego miała miejsce rozprawa doktorska Pana Ivo Łaborewicza kierownika Oddziału Archiwum w Jeleniej Górze. Tematem dysertacji jest Archiwum Miejskie w Jeleniej Górze (1928-1951) i jego kierownicy.

Promotorem pracy był prof. Tomasz Przerwa, recenzentami natomiast prof. Waldemar Chorążyczewski i prof. Dariusz Rymar. Rozprawie przewodniczyła prof. Lucyna Harc - Zastępca Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych. Obrona wzbudziła wielkie zainteresowanie, sala ledwie pomieściła gości. Praca została oceniona bardzo wysoko i otrzymała wyróżnienie. Ivo Łaborewicz uzyskał stopień naukowy doktora, tym samym Archiwum Państwowe we Wrocławiu posiada dziesięciu pracowników z tytułem doktorskim!

Mężczyzna w średnim wieku w garniturze i w okularach siedzi przy stole i odczytuje tekst z kartki. Mężczyzna w średnim wieku w garniturze po prawej oraz kobieta w długich czarnych włosach, ciemnej marynarce i szarej bluzce stoją na środku sali zajęć przy biurku. Kobieta przemawia. Mężczyzna w średnim wieku w garniturze trzymający dużą książkę w ręku, uśmiechający się oraz kobieta w średnim wieku w blond włosach i okularach, która trzyma duży bukiet kwiatów stoją na środku sali zajęć.

Notatka i fotografie: Janusz Gołaszewski