Warsztaty dla koordynatorów II edycji konkursu edukacyjnego "Z rodzinnego archiwum"

Archiwum Państwowe we Wrocławiu Oddział w Kamieńcu Ząbkowickim po raz drugi zorganizowało bezpłatne warsztaty szkoleniowo-instruktażowe dla nauczycieli wskazanych przez szkoły jako koordynatorzy w II edycji regionalnego konkursu edukacyjnego "Z rodzinnego archiwum". Szkolenie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy. Uczestniczyło w nich 45 nauczycieli z 40 szkół, z terenu powiatów kłodzkiego, świdnickiego i wałbrzyskiego, gminy miejskiej Świdnica i Wałbrzych oraz gminy wiejskiej Świdnica.

Szkolenie zostało przeprowadzone w celu dokładnego wyjaśnienia idei i zasad konkursu oraz omówienia praktycznych porad: jak zachęcać do udziału w konkursie, na co zwracać uwagę i co będzie przedmiotem oceny w konkursie. Zajęcia prowadzone były w oparciu o dobre praktyki dokumentowania i ilustrowania historii rodzinnej przez genealogów Śląskiego Towarzystwa Genealogicznego we Wrocławiu: Panią Marię Rągowską oraz Pana Zbigniewa Ligusa, a zagadnienie Otwartych Zasobów Edukacyjnych i prawa autorskiego przedstawiła Anna Dziatczyk, pracownik Archiwum Państwowego.

Oprac. Anna Dziatczyk, fot. Arkadiusz Skroban