Wizyta delegacji ze Lwowa

W dniu 18 listopada br. Archiwum Państwowe we Wrocławiu gościło delegację z Archiwum Państwowego Obwodu Lwowskiego (DALO - Derżawnyj archiw lwiwskoji obłasti) – Dyrektor Irynę Martens i Zastępcę Dyrektora Halynę Kordiiakę. Przybyła także dr Helena Sojka-Masztalerz z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz z Biblioteki Uniwersyteckiej: panowie Tomasz Kalota i Marcin Szala. Głównym powodem wizyty delegacji ze Lwowa był zamiar przystąpienia tamtejszego Archiwum Państwowego do organizacji GLAM, którego członkiem założycielem jest Archiwum Państwowe we Wrocławiu, podobnie jak Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Biblioteka Uniwersytecka, Zakład Narodowy im. Ossolińskich oraz Fakultet Papieski we Wrocławiu. Gości z Ukrainy szczególnie interesowały, doświadczenia Archiwum wrocławskiego we współpracy w ramach GLAM. Obu paniom Dyrektor Archiwum dr Janusz Gołaszewski zaprezentował ponadto czytelnię i magazyn akt Miasta Wrocławia. Panie zwiedziły również Pracownię Digitalizacji i Reprografii, o której opowiedział pan Ryszard Bacmaga, natomiast pani Krystyna Wilczyńska prezentowała Pracownię Konserwatorską.

Cztery kobiety oraz mężczyzna podczas zwiedzania Pracowni Konserwatorskiej  Mężczyźni i kobiety pozujący do zdjęcia. Cztery kobiety podczas oglądania materiałów archiwalnych. Cztery kobiety i mężczyzna słuchający wypowiedzi.  Kobiety i mężczyzna podczas zwiedzania Pracowni Konserwatorskiej. Cztery kobiety. Kobiety i mężczyźni w Pracowni Konserwatorskiej. Kobiety i mężczyźni oglądający prowadzenie prac konserwatorskich  Kobiety i mężczyzna trzymający drewnianą ramkę ze zdjęciem dokumentu.

Fot. Paulina Pracz