Wystawa „Schroniska Turystyczne Karkonoszy i Gór Izerskich w Polsce oraz w Czechach”

Wersja do wydrukuPDF version

Archiwum Państwowe we Wrocławiu zaprasza do obejrzenia wystawy poświęconej schroniskom turystycznym Karkonoszy oraz Gór Izerskich w Polsce oraz w Czechach.

Podczas naszych wędrówek po Karkonoszach i Górach Izerskich, spragnieni i znużeni wędrówką zatrzymujemy się w stojących przy szlakach turystycznych schroniskach. Czasami zastanawiamy się jakie tajemnice mogą kryć te budynki? Aby przybliżyć wszystkim zainteresowanym historię tych miejsc, Archiwum Państwowe we Wrocławiu Oddział w Jeleniej Górze wraz z Archiwum Państwowym w Litomierzycach i Archiwum Państwowym w Semily przygotowało wystawę „Schroniska Turystyczne Karkonoszy i Gór Izerskich w Polsce oraz w Czechach”. Przygotowana ekspozycja to 34 bogato ilustrowane tablice przedstawiające dzieje tych schronisk. Prezentowane są również oryginalne materiały archiwalne ze zbiorów wrocławskich, jak i Kamieńca Ząbkowickiego. Na wystawie zgromadzono również wydawnictwa z XIX i XX wieku dotyczące gór, w tym przewodniki. Znajdziemy tu także kartki pocztowe, proporczyki czy zdjęcia plakietek górskich ze zbiorów prywatnych kolekcjonerów.

Zarówno miłośników gór, jak i tych, którzy kochają morze, serdecznie zapraszamy na ul. Pomorską 2 do zwiedzenia wystawy, czynnej w dniach 14.12.2016 - 13.01.2017, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 -17.00. Wstęp wolny.