Strona główna » Aktualnosci

Wznowienie udostępniania materiałów archiwalnych w czytelniach i bezpośredniej obsługi klientów

Wersja do wydrukuPDF version

Uprzejmie informujemy, że Archiwum Państwowe we Wrocławiu od 1 czerwca 2020 r. wznawia udostępnianie materiałów archiwalnych w czytelniach oraz bezpośrednią obsługę klientów.

We Wrocławiu oraz w oddziałach w Bolesławcu, Jeleniej Górze, Kamieńcu Ząbkowickim i Legnicy czytelnie będą otwarte w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 9.00-15.00, w środy w godzinach 9.00- 18.00. W lipcu oraz w sierpniu od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00.

Jednocześnie informujemy, że w czasie trwania stanu epidemii i stanu zagrożenia epidemicznego obowiązują szczególne zasady obsługi klientów, mające na celu zachowanie warunków bezpieczeństwa, a także nowe zasady udostępniania materiałów archiwalnych w czytelniach. Najistotniejsze zmiany dotyczą wymogów przestrzegania zasad reżimu sanitarnego (m.in. zajęcia wskazanego miejsca, używania płynów odkażających, zachowania odstępów, noszenia maseczek) oraz ograniczenia liczby użytkowników, którzy mogą jednocześnie przebywać w czytelniach:

czytelnia Archiwum Państwowego we Wrocławiu – 4 osoby,

czytelnia Oddziału w Bolesławcu – 1 osoba,

czytelnia Oddziału w Jeleniej Górze – 3 osoby,

czytelnia Oddziału w Kamieńcu Ząbkowickim – 2 osoby,

czytelnia Oddziału w Legnicy -  1 osoba.

W celu dokonania rezerwacji miejsc w wybranym dniu prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z wybraną czytelnią  - szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Rezerwacja miejsc w czytelniach

Ponadto informujemy, że Archiwum będzie realizowało zamówienia na udostępniane jednostki (rewersy) przesłane wyłącznie w formie rewersu elektronicznego dostępnego na stronie internetowej Archiwum lub rewersu dostępnego przy rezerwacji wizyt i składaniu zamówień na portalu szukajwarchiwach.gov.pl